https://t.me/vstuposvita/1143

Медичні довідки при вступі до вишів не передбачені

 

В порядку прийому до закладів вищої освіти в 2023 року не передбачено подання абітурієнтами медичних довідок при вступі.

 

Водночас деякі заклади вищої освіти можуть встановлювати необхідність подання довідки, у випадку, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність.

 

Тому про необхідність подання довідки варто з’ясувати у приймальній комісії обраного Вами вишу.


Алгоритм дій учасника тестування

До уваги  учасників тестування алгоритм дій, ознайомлення з яким допоможе дізнатися про правила проведення тесту, відчути впевненість та комфорт при відвідуванні екзаменаційного центру.

⚪️ Допуск до екзаменаційного центру

Для допуску до екзаменаційного центру учасник тестування має пред’явити паспортний документ та сертифікат, який необхідно роздрукувати з інформаційної сторінки (https://osvita.ua/test/advice/64500/) самостійно напередодні тестування.

Також необхідно мати запрошення. Воно може бути в онлайн-форматі, тобто учасник іспиту може завантажити запрошення на телефон і пред’явити для входу в ТЕЦ у такому вигляді.

Кожен учасник тестування має право взяти з собою в аудиторію прозору пляшку води та ручку будь-якого кольору для роботи з чернеткою.

⚪️ Вхід до аудиторії

На вході до екзаменаційного центру як в Україні, так і за кордоном, учасника зустрічатиме україномовний спеціаліст, який перевірить документи та повідомить номер аудиторії, де буде проходити тестування.

Списки з прізвищами та розподілом за аудиторіями, якщо їх буде декілька, будуть вивішені на вході до центру.

Учасник НМТ за вказівниками має пройти до вказаної аудиторії. В аудиторії фахівець центру вкаже місце за комп'ютером, яке має зайняти учасник тестування.

⚪️ Інструктаж

Перед початком тестування протягом 5-7 хвилин інструктор проведе інструктаж, як проходитиме оцінювання та на що слід звернути увагу.

Фахівець нагадає, що під час тестування не можна користуватись мобільними телефонами, навушниками та іншими технічними засобами.

Усі ці речі учасник тестування має залишити у спеціальному місці для особистих речей.

Також інструктор попередить, що учасник не може відкривати інші браузерні вікна, окрім того вікна, де відбувається тестування.

У разі порушення будь-якої з цих або інших вимог, що озвучить інструктор, тестування для цього учасника буде припинено.

⚪️ Початок роботи над тестом

По завершенню інструктивної частини кожен учасник отримає логін і пароль для входу в систему.

Увійшовши в систему, учасники тестування мають прочитати на екрані правила проходження тесту. Після цього учасник може розпочати виконання завдань тесту.

⚪️ Відлік часу

Відлік часу починається з моменту, коли учасник увійшов до системи і ознайомився з правилами проходження тесту.

Відлік буде постійно знаходитись перед очима учасника у тестовому вікні.

⚪️ Відлік часу при нетривалій повітряній тривозі

У разі оголошення повітряної тривоги, що триватиме незначний час, відлік часу буде призупинено на час вимушеної перерви. Час на проведення тестування не буде зменшений.

Після завершення тривоги тестування буде продовжене у звичайному режимі з поновленням відліку часу, що наданий для проходження тесту.

⚪️ Робота з предметними блоками НМТ

Під час роботи із завданнями кожного предмета учасник має позначати відповідь, яка, на його думку, є правильною, та зберігати свою відповідь.

Якщо учасник впевнений у відповіді, він може одразу позначати її як правильну. У разі сумнівів учасник може занотувати номер питання і блоку на чернетці, щоб пізніше повернутися до цього завдання.

Учасники можуть виконувати завдання предметних блоків у будь-якому порядку, мають право пропускати завдання і повертатись до їх виконання у межах тестового часу.

⚪️ Використання чернетки

У процесі виконання завдань кожен учасник тестування має право використовувати чернетку.

З цією метою на столі у кожного учасника іспиту буде знаходитись чистий аркуш паперу, на якому можна буде робити будь-які обрахунки, позначки, нотатки, схеми тощо.

За необхідності учасник може скористатися додатковою чернеткою. Чернетку можна буде взяти з собою після завершення тесту.

⚪️ Додаткові матеріали НМТ

У тестовій системі будуть доступні додаткові довідкові матеріали з математики (http://osvita.ua/doc/files/news/862/86252/ZNO_Math_dovidkovy-materialy.pdf), хімії (http://osvita.ua/doc/files/news/882/88276/Hmiya_dovidkovi-materialy.pdf) та фізики (http://osvita.ua/doc/files/news/882/88273/Fizyka_dovidkovi-materialy.pdf).

Під час тесту можна використати деякі формули та таблиці, дозволені процедурою. Ознайомитись з ними можна заздалегідь.

Завершення тестування

Після того як учасник виконав усі завдання, необхідно натиснути кнопку «ЗАВЕРШИТИ ТЕСТУВАННЯ».

Якщо учасник пропустив якісь завдання або не зберіг правильну відповідь, система видасть повідомлення, на які саме завдання у якому блоці не надана або не збережена відповідь.

Учаснику варто повернутись до цих завдань та обрати відповіді, які, на його думку, є правильними. Ці відповіді треба зберегти.

Після цього необхідно знов натиснути кнопку «ЗАВЕРШИТИ ТЕСТУВАННЯ».

Якщо всі відповіді збережені, система повторно запитає, чи дійсно учасник хоче завершити тестування. Учасник має підтвердити свій намір, натиснувши «ТАК».

Після цього тестування для учасника є завершеним.

⚪️ Отримання результатів НМТ

Одразу після підтвердження наміру завершити тестування учасник отримає на екрані результат з кожного з предметних блоків.

Результат буде поданий у вигляді тестових балів, які набрав учасник НМТ з кожного предмета.

Результати для вступу до закладів вищої освіти за шкалою 100-200 балів кожен учасник основної сесії НМТ отримає до 28 червня у своєму електронному кабінеті.

Дізнатись результати за шкалою 100-200 балів кожен учасник може й самостійно, використавши  (https://osvita.ua/consultations/bachelor/86490/)таблиці переведення (https://osvita.ua/consultations/bachelor/86490/) тестових балів з усіх предметів, оприлюднені в Порядку прийому до закладів вищої освіти.

⚪️ Вихід з аудиторії

Після того, як учасник отримав свої результати у тестових балах, він має підійти до інструктора та повідомити про завершення тестування.

Потім він має поставити підпис у відповідному протоколі, і лише після цього забрати речі й залишити аудиторію.

До уваги випускників!!!

Запрошення на НМТ будуть розіслані 25-26 травня

Учасники НМТ, які проходитимуть тестування під час основної сесії, отримають запрошення за 10 днів до початку сесії.

Запрошення можна буде отримати 25-26 травня через власний персональний кабінет учасника тестування.

У запрошенні буде вказана точна дата проходження тестування і адреса екзаменаційного центру, де учасник братиме участь у НМТ.

 

Основна сесія тестування відбудеться у період з 5 до 23 червня.


Презентовані тренувальні тести НМТ

На сайті ЗНО-ОНЛАЙН презентовано тренувальні тести для підготовки до виконання завдань НМТ.

Кожен варіант відповідає цьогорічній структурі мультитесту.

Спосіб виконання завдань максимально наближений до умов тестування, а форма надання відповідей аналогічна формі в онлайн-тестувальнику національного мультитесту, що покращує адаптацію до виконання завдань 

Детальніше за посиланням:

 https://zno.osvita.ua/multitest/tema.html

 

 

Скільки балів потрібно набрати мінімально

 

У 2023 році вступник має набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів за виконання кожного з трьох блоків НМТ. Загальним порогом вважається 100 балів із 200 можливих на мультитесті.

Мінімальні прохідні бали для кожного предмету:

українська мова - мінімум 5 тестових балів (з 45 можливих);

математика - мінімум 4 тестові бали (з 32 можливих);

історія України - мінімум 6 тестових балів (з 54 можливих);

біологія - мінімум 5 тестових балів (з 46 можливих);

фізика - мінімум 4 тестові бали (з 32 можливих);

хімія - мінімум 4 тестові бали (з 40 можливих);

іноземна мова - мінімум 4 тестові бали (з 32 можливих).

Для вступу на більшість спеціальностей достатньо набрати 130 балів, для спеціальностей "Право" та "Міжнародні відносини" - 140 балів, а для "Медицини" та "Стоматології" - 150 балів.



Що відомо про ЗНО/НМТ -2023?

 

Детальніше за посиланням

 



ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ УЧАСНИКІВ

Права на обов’язки учасників зовнішнього незалежного оцінювання визначено 

Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

1. Учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право на:

1) доступ до інформації про:

  • програми зовнішнього оцінювання;
  • форми завдань сертифікаційних робіт;
  • строки та порядок проведення зовнішнього оцінювання;
  • час і місце проведення зовнішнього оцінювання;
  • використання в пунктах зовнішнього оцінювання технічних пристроїв, необхідних для здійснення контролю за проведенням зовнішнього оцінювання;
  • порядок визначення, спосіб та час офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання;

2) виконання сертифікаційних робіт, розроблених згідно з програмами зовнішнього оцінювання, затвердженими наказами Міністерства освіти і науки України;

3) проходження зовнішнього оцінювання з установленої Міністерством освіти і науки України кількості навчальних предметів;

4) ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення зовнішнього оцінювання;

5) безпечні умови під час проходження зовнішнього оцінювання;

6) отримання безкоштовної медичної допомоги в пункті зовнішнього оцінювання (у разі потреби);

7) оскарження процедури проведення та результатів зовнішнього оцінювання (апеляцію);

8) ознайомлення зі своєю сертифікаційною роботою після оголошення результатів зовнішнього оцінювання з відповідного навчального предмета, отримання засвідченої копії такої роботи.

2. Учасник зовнішнього оцінювання зобов’язаний:

1) ознайомитися Порядком, дотримуватися його вимог;

2) своєчасно прибути до пункту зовнішнього оцінювання із сертифікатом зовнішнього незалежного оцінювання і документом, на підставі якого особу зареєстровано для участі в зовнішньому оцінюванні (серія (за наявності) та номер якого вказані в Сертифікаті), а у разі, якщо такий документ було визнано недійсним (у тому числі у зв’язку із втратою, обміном, скасуванням, закінченням терміну дії), – іншим документом, що посвідчує особу;

3) ввічливо ставитися до учасників зовнішнього оцінювання і працівників пункту зовнішнього оцінювання;

4) виконувати вказівки та вимоги працівників пункту зовнішнього оцінювання щодо процедури проходження зовнішнього оцінювання;

5) після завершення часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи, повернути матеріали зовнішнього оцінювання (крім зошита із завданнями сертифікаційної роботи) працівникам пункту зовнішнього оцінювання;

6) виконувати сертифікаційну роботу на робочому місці, визначеному Українським центром;

7) виконувати та оформляти сертифікаційну роботу згідно з правилами, зазначеними в зошиті із завданнями;

8) до виходу з пункту зовнішнього оцінювання надати уповноваженій особі Українського центру оцінювання якості освіти (далі – уповноважена особа Українського центру) Сертифікат для проставляння відмітки про проходження зовнішнього оцінювання.

3. Учаснику зовнішнього оцінювання забороняється:

1) приносити до пункту зовнішнього оцінювання небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;

2) використовувати в пункті зовнішнього оцінювання та мати при собі або на своєму робочому місці протягом часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник зовнішнього оцінювання повинен повідомити працівникам пункту зовнішнього оцінювання до початку виконання роботи);

3) протягом часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи:

  • заважати іншим учасникам зовнішнього оцінювання виконувати роботу;
  • спілкуватися в будь-якій формі з іншим учасником зовнішнього оцінювання під час виконання сертифікаційної роботи;
  • списувати відповіді на завдання сертифікаційної роботи в іншого учасника зовнішнього оцінювання;
  • виносити за межі аудиторії зошити із завданнями сертифікаційної роботи, їх окремі аркуші, бланки відповідей;

4) псувати майно закладу, у приміщенні якого розміщується пункт зовнішнього оцінювання, чи майно осіб, які перебувають у такому пункті;

5) персоналізувати сертифікаційну роботу.

 

4. У разі порушення однієї або кількох вимог, передбачених підпунктами 3, 4 пункту 2, підпунктами 1 – 4 пункту 3, учасник зовнішнього оцінювання за вимогою осіб, відповідальних за організацію та проведення зовнішнього оцінювання, має повернути їм матеріали зовнішнього оцінювання та залишити пункт зовнішнього оцінювання.