Шановні громадяни просимо Вас підтримати проект "Простір громадського та культурного руху для дітей та дорослих «ВИДНОКОЛО» ", зареєстрований на конкурс проектів на онлайн – платформі «Громадський бюджет» ,на офіційному сайті Златопільської міської територіальної громади https://pervom-rada.gov.ua/news/1731676415/  під номером 16(шістнадцять).

Проголосувати за проект можна за посиланням : https://budget.e-dem.ua/6311500000. та безпосередньо у ЦНАПі в приміщенні Златопільської міської ради.


Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932–1933 років, історія не знає. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства.

 

   Сьогодні голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців і сучасне покоління.

Учні Грушинської філії провели акцію "Запали свічку на вікні" та вшанували пам'ять невинно загиблих. Разом з Грушинської бібліотекою філією провели годину пам'яті "Минуле стукає в наші серця".

 

Дякую учням, які долучилися до створення даного відео, та прийняли активну участь в акції "Запали свічку на вікні" 🕯️


Гідність і свобода — цінності, що є основою нашої держави й ідентичності👍

Без них неможливе існування України🇺🇦 За них борються покоління українців 💪 За них виходили на Майдан.💪

 

11 років тому Україна піднялася, щоб остаточно звільнитися від впливу кривавого сусіда. Ми обрали шлях країн, які живуть демократичними цінностями. І для яких гідність і свобода — слова, що мають величезне значення.

Подякуйте сьогодні кожному, хто стояв і просто зараз стоїть на захисті гідності і свободи нашої нації🙏


Ментальне здоров'я підлітків 🌱. Як його зберегти в умовах війни 🕊"

Заняття з елементами тренінгу на цю тему провели сьогодні з учнями 9 класу ліцею №3 «Успіх» та 10 класу Грушинської філії 🌟 фахівці КНП "Життєстійкість" 

Під керівництвом досвідчених фахівців підлітки мали змогу:

 • Дізнатися більше про ментальне здоров’я: Що це таке, чому воно важливе, як його розпізнати та підтримувати.

 • Обговорити свої емоції та переживання 💬

У безпечній атмосфері поділитися своїми думками та почуттями, пов’язаними з війною. 

• Навчитися корисних технік самодопомоги: 

Отримати практичні інструменти для управління стресом 😌 тривожністю та іншими негативними емоціями.


13 листопада весь світ відзначає Всесвітній День доброти. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного. До Вашої уваги флешмоб "Мій добрий друг". Творіть добро по відношенню до людей, а особливо до своїх домашніх улюбленців.


Книга є учитель... і учить, як боротись за краще і будувати вільне щасливе життя. А де взяти цікаву книгу? Ну звичайно в бібліотеці! Кожен з нас може знайти в бібліотеці спокій духу, розраду в смутку, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє “володіти тим дорогоцінним ключем, який відмикає таємничи двері цієї скарбниці". В рамках місячника шкільних бібліотек учні Грушинської філії перегорнули сторінки своїх улюблених книжок. Дякуємо за гостинність Грушинській бібліотеці-філії, двері якої завжди відчинені для своїх вдячних читачів.


Змагання "Ми - нащадки козаків!". 2024р.


Сьогодні 27 жовтня Україна відзначає День української писемності та мови! В цей день хочемо побажати всім українцям безмежної любові до нашого дивовижного слова, яким користувалися відомі на увесь світ поети та письменники. Бажаємо Вам завжди бути грамотними та шанувати здобутки видатних українських літераторів.

25 жовтня Грушинська філія провела насичений цікавими уроками день, це і «Замок таємниць Мовуса  І», «Говорімо правильно»,  «Мафія в моволенді», та  «Мовні смаколики».  А учні  9 класу (онлайн)  та колежанки (на локації Грушинської бібліотеки-філії),  об’єдналися з всією країною та долучилися до написання Всеукраїнського радіо диктанту,  текст від Оксани Забужко «Магія голосу». 

Хочу подякувати всім учням хто долучився до створення даного відео.


Всесвітній день хліба (World Bread Day) відзначається щорічно 16 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва. До речі, до цієї ж події приурочене й ще одне свято – Всесвітній день продовольства. Тож вітаю всіх зі святом, з Днем хліба! Честь та хвала всім хто вирощує та вкладає душу в створення хліба!! Хвала рукам, що пахнуть хлібом! 

Діти шануйте та любіть хліб!!!


Всім доброго ранку, хочу закінчити цей тиждень приємними спогадами та нагадати Вам, що спорт та рухливий образ життя це здоров'я 💙💛💙💛 до Вашої уваги ⬇️ руханки з Днів здоров'я 🤗🤗🤗🤗


4 жовтня 2024 року в Грушинській філії КЗ "Первомайський ліцей #3 "Успіх" відбувся День учнівського самоврядування. За давньою традицією в цей день в нашому закладі учні міняються місцями з вчителями та виступають в якості  вчителів. Дякую учнівському самоврядуванню та всім учням за чудовий та неймовірний день. 

До Вашої уваги відеозвіт. ⬇️


Сьогодні, в цей святковий день, хочемо привітати з  Днем учителя наших вчителів-наставників! Дякуємо  Вам за Ваші знання та підпримку.  Бажаємо Вам міцного здоров'я, довгих років життя, ну і звичайно, мирного неба в Україні. Нехай учні все життя з теплом згадують Вашу науку! Бажаємо величезного здоров'я, терпіння, радості, мудрості і благополуччя!


Любі наші вчителі вітаємо  Вас зі святом з  Днем вчителя! Дякуємо за вашу підтримку, мотивацію і віру в кожного з нас. Нехай у житті буде більше світла, тепла і радості, які ви даруєте нам кожного дня!

 

Дякую всім дітям, хто долучився до створення привітального відео. 💞💞💞💞


Всім доброго дня, любі діти, хочу перед Вами відзвітувати по збору "Пакунків Подяки". Та частина пакунків, яку ми з Вами ще дозбирали, сьогодні доїхала до своїх власників, а саме до випускника нашої школи Гноєвого Івана та його побратимів, бійців 1 батальона 93 бригади "Холодний Яр", (фото додається⬆️), які тримають оборону на одному з гарячих напрямків. Наші любі  захисники передають Вам вітання та слова вдячності за підтримку та привітання з Днем захисників та захисниць. Я в свою чергу хочу подякувати Загребенєвій Лізі, Шевченко Олександру та учням 9 класу за активну участь у волонтерстві. Наближаємо Перемогу разом! 💙💛💙💛


Вітання з Днем Захисників і Захисниць України. Грушинська філія 2024р.

1 жовтня — День захисників і захисниць України. Це велике державне свято, яке покликане вшанувати всіх тих героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину від ворогів.

Шановні захисники і захисниці України! Ви довели, що є достойними нащадками українського козацтва. Щиро зичемо Вам міцного здоров’я, незламного духу та мирного неба! Також сердечно вітаємо Всіх із особливим Днем для українців – святом Пресвятої Покрови – єдиним релігійним святом, яке є одночасно національно-патріотичним та державним. У сьогоднішніх нелегких обставинах життя українського народу ми просимо Пресвятої Владичиці її Покрову над нами. Бажаю усім нам козацьких вчинків, звитяг і глибокої духовності. Нехай прагнення відстоювати свою волю та незалежність і надалі буде неодмінною рисою українців.


20 вересня 2024 року в Грушинській філії КЗ "Первомайський ліцей # 3 "Успіх" було проведено День здоров'я 💪 в якому  взяли участь учні 8, 9, 10 класів філії. Веселі розваги, спортивні змагання, естафети🏃🤾 та смачнюча каша 🍲 зробили цей день неперевершеним! 🤯          Діти та педагоги отримали чудові емоції💞💞 від спілкування, зустрічі 🫂👬🧑‍🤝‍🧑👫з друзями та однокласниками. Учасники заходу передають слова вдячнясті адміністрації філії та організаторам за цікавий та насичений день, 🤩🥳 за смачну кашу🧑‍🍳.  День здоров'я вдався на славу! До нових зустрічей!🤗 А до Вашої уваги відеозвіт ⬇️


Дні болю та страху. Сьогодні – 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру. 

 

У цей день ми вшановуємо пам’ять жертв масових розстрілів, здійснених нацистами під час Другої світової. 

 

▪️Наймасовіші розстріли відбулися 29-30 вересня 1941. Тоді було вбито 34 тисяч євреїв, мешканців Києва;

▪️Протягом окупації Києва, від 1941 до 1943 року, в Бабиному Яру за різними даними нацисти розстріляли від 70 до 200 тисяч людей; 

▪️Вбивали не лише євреїв, а й ромів, радянських військовополонених, підпільників, душевнохворих тощо;

▪️Серед жертв були і немовлята, включаючи двотижневу малечу. Найстаршій загиблій було 103  роки.


У вересні місяці в Грушинській філії проходив місячник "Увага! Діти на дорозі!" В рамках місячника класникими керівниками проведено ранкові зустрічі, виховні години та вікторини з повторенням правил дорожнього руху.  Завжди пам'ятайте правила безпечного дорожнього руху та дотримуйтесь їх.


12 Вересня 2024 року на передодні дня фізичної культури та спорту, в Грушинській філії КЗ "Первомайський ліцей # 3 "Успіх" було проведено День здоров'я. 💪 В заході взяли участь учні 2, 3, 4, 5, 6, 7 класів Грушинської філії. Веселі розваги, спортивні змагання, естафети🤾 та смачнюща каша, 🧑‍🍳 а також сюрприз у вигляді морозива🍦 зробили цей день неперевершеним! 🤯          Діти та педагоги отримали неперевершені емоції💞💞 від спілкування, зустрічі з друзями та однокласниками. Учасники заходу дуже вдячні адміністрації філії та організаторам даного заходу за цікавий та насичений день,  за смачну кашу. Окрема, особлива подяка 🫶🫶🫶старості Грушинського старостинького округу Гавшину Олександру Миколайовича за морозиво. Це був дійсно День здоров'я! До нових зустрічей!🤗 До Вашої уваги Відеозвіт 


Конкурс малюнків в 2 класі до Дня рятівника на тему

"Професія-рятівник".

1 місце- Кузьменко Аліна та Подріз Тимур.

2 місце - Гноєвий Назар.


На минулому тижні учні Грушинської філії оперативно зібрали "Пакунки Подяки", які в неділю вже потрапили до своїх власників. На фото випускник нашої школи Іван зі своїми побратима бійцями 783 бригада охорони Державної спеціальної служби транспорту, яка зараз знаходиться на одному з гарячих напрямків. Бійці передают Вам сердечні  слова подяки за підтримку та привітання, та бажають Вам мирного неба.


Починаючи з 2001 року 22 вересня в Україні відзначається Національний день партизанської слави. Метою цього свята є вшанування пам’яті партизанів та підпільників, а також нагадування новітньому поколінню про їхній подвиг, який допоміг наблизити довгоочікувану перемогу в Другій Світовій війні. Перші партизанські загони були створені вже восени 1941 року. Але розрізненість дій загонів призводила до розкриття сховищ, страт та жорстоких катувань з боку загарбників. Тільки з кінця 1942 року партизанський рух набув сили, а до закінчення окупації вже налічував близько 500 тисяч людей.


21 вересня, українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Останній встановлено відповідно до Указу Президента від 5 лютого 2002 року. 

Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань.  

Особливо це відчуття нині актуальне для нас – українців. Цей день – не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні вже котрий рік триває жорстока і кривава війна, яку почала Росія. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що як ніхто розуміємо цінність миру.

 

Щиро дякую всім учням хто прийняв участь в данному відео! Бажаю всім нам найскорішої ПЕРЕМОГИ ТА МИРУ!

ДІТИ УКРАЇНИ ХОЧУТЬ МИРУ!


20 вересня 2024 року, у Всесвітній День прибирання учні Грушинської філії КЗ "Первомайський ліцей № 3 "Успіх" провели акцію "Хай небо буде мирним! А Україна чистою!" Дуже дякую всім, хто долучився до акції 🤗 Ви НАЙКРАЩІ!!! 💞💞💞

 

Не сміти! Побачив? Прибери!


16 вересня Лозівський район відзначає визначну дату, звільненя району від фашистких загарбників.  У Другій світовій війні загинуло понад 50 мільйонів людей. Україна втратила у цій війні, включаючи вбитих, померлих від голоду і хвороб , жертв концтаборів, депортованих, евакуйованих, вимушених емігрувати, близько 14 мільйонів людей. Сьогодні українцям знов приходиться відвойовувати своє право на існування як вільної та незалежної країни.

Діти, завжди пам'ятайте про подвиг Героїв які боролися з фашистською навалою та пам'ятайте та шануйте сучасних  героїв, тих, хто зараз стоїть на захисті нашої державності.


Вітаємо всіх з початком нового навчального року. Сьогодні цей святковий день настав,

Вам школа двері знову відчинила. Веселий дзвоник гучно пролунав – Хутчіш за парти, бо знання – це сила! Шкільні роки  - це найкращий час для нових знань і великих відкриттів! Бажаю Вам радіти кожному дню, захоплюватися новим і досягати поставлених цілей. Хай школа стане для Вас джерелом знань, натхнення і вірних друзів, а навчання - веселим і цікавим процесом! Зі святом!!!


День Незалежності України

відзначається 24 серпня і є головним національним святом країни. Цього дня в 1991 році Верховна Рада УРСР проголосила незалежність України, яка стала вільною та суверенною державою. Це особливий день, коли вся країна святкує свою свободу і незалежність. Свято символізує єдність, силу та незламний дух українського народу. Це час, коли ми згадуємо минуле, мріємо про світле майбутнє і з любов'ю тримаємо Україну в серці. Нашій незалежності сьогодні 33 🇺🇦 

У неї є конкретні імена – тих, хто впродовж всієї історії прокладав шлях до омріяної свободи, тих хто зараз виборює її зі зброєю в руках.

У неї також неймовірно висока ціна, про яку кожен зобов’язаний пам’ятати щохвилини. Учні  Грушинської філії вітають всіх зі святом Незалежності! Бажаємо кожній українській родині мирного неба, непохитної віри, сімейного затишку та щасливого майбутнього у вільній процвітаючій Україні!


З Днем Державного Прапору України!

Український народ зробив свій історичний вибір – бути Україні незалежною і суверенною державою! Сьогодні  наша країна, весь український народ проходить через тяжке випробування: окупацію ворогом, який хоче забрати найголовніше - нашу волю та свободу. Діти бережіть цей символ, бо це наша душа і сердце💙💛.  Долаючи труднощі, відстоюючи незалежність та недоторканість територій, ми розуміємо, що головна цінність та мета обраного нами шляху – це мирне небо, щасливі родини та світле майбутнє. Зі святом всіх нас!



Випуск 2024


Вітаємо всіх Вас з Днем вишиванки! Сьогодні ми вшановуємо наші традиції та культуру. Нехай кожна вишиванка стане символом нашої єдності та гордості за Україну! Бажаємо Вам миру, злагоди та натхнення. Нехай цей день принесе вам радість і тепло. Вишиванка – це наше серце та душа! Зі святом!

Дякуємо нашим Збройним Силам України, за можливість одягнути вишиванку!

 

До Вашої уваги пісня "Вишита сорочка" у виконанні Михайличенко Марини, мами Олександри та Максима.


День вишиванки в Україні це особливе свято. Воно покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з Вами силах поширити їх, розповісти про них всьому світу. Тож одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи! А ще не забуваємо подякувати та всіляко підтримувати наші могутні ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ 🇺🇦🇺🇦💙💛💙💛

 

Дуже дякую всім хто долучився до флешмобу та надіслав свої фото, Ви просто чудові та НЕЙМОВІРНІ!!! Всіх обіймаю 💞💞💞


Неможливо уявити людську цивілізацію без такого явища, як сім’я. Саме в цьому осередку суспільства формується особистість кожної людини, а також зберігається традиція спадкоємності поколінь. В різних країнах чи національних спільнотах сім’ї можуть мати різні форми, які виражають різноманіття індивідуальних вподобань і соціальних умов.  Але для того, щоб досконало функціонувати, сім’я потребує захисту й допомоги. 

 

Міжнародний день сім’ї, відзначається щороку 15 травня.

Сім’я традиційно являє собою систему  відносин між чоловіком і жінкою та батьками й дітьми, засновану на шлюбі чи кровній спорідненості. Також характерними ознаками сім’ї є відокремлене місце проживання та спільний бюджет. 

Пригадаємо наше минулорічне свято⬇️💞

 


Мама — найголовніша людина в житті кожного. Наші матері дарують нам життя, а потім стають першим зразком для наслідування. Найтепліші спогади дитинства неможливі без мам — вони завжди рятують нас від хвороб та оберігають від неприємностей. До мами ми звертаємось тоді, коли потребуємо справді мудрої й доброї поради, в щирості якої не доводиться сумніватися. Зрештою, в найтяжчі часи, коли здається, що весь світ став ворожим, тільки материнська любов залишається безумовною й незмінною. Для вшанування всіх мам в світі існує добре й зворушливе свято — Міжнародний день матері, який відзначають щорічно в другу неділю травня. Це свято співпадає з Днем матері в Україні. Тож приймайте вітання ⬇️зі святом наші любі матусі від своїх діток 💞💞


9 травня учні закладу відвідали спеціальний онлайн - урок до Дня Європи! 

Здобувачі освіти дізналися про передумови цього свята, дізналися більше про особливості Європейського Союзу та надвагому для всієї Європи подію - першого кроку до створення ЄС!

 


У 2023 році Україна вперше разом з Європою відзначила День Європи 9 травня.

 

Свято відзначається у знак миру та солідарності на всьому Європейському континенті. Дату 9 травня затвердили у 1985 році під час саміту Європейської ради у Мілані.

 

Свою історію День Європи бере ще з далекого 1950 року, коли міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував створити нову форму організації держав у Європі у вигляді наднаціональної спільноти. На меті було утворити спільний військовий потенціал, аби країни Європи не мали зброї одна проти іншої.

День Європи щорічно відзначають країни-члени ЄС та ті країни, які ще на шляху до Євроінтеграції. Здебільшого міста цих країн прикрашають прапорами ЄС, а коридорами інституцій ЄС проводять відкриті екскурсії.

Україна вперше відзначила День Європи 20 років тому, указ про свято підписав тодішній президент Леонід Кучма. Однак тоді День Європи в Україні відзначали у третю суботу травня.

 

Починаючи від 2023 року, ми відзначаємо свято спільно з іншими країнами.


29 травня минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. Ми приєдналися до європейської традиції святкування перемоги над нацизмом і цьогоріч це свято вперше відзначаємо саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала.

 

Для Європи 8 травня — точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.

 

8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, а також пам’ять мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників. Зараз коли росіяни щодня атакують українські міста та села. Щодня відбувається геноцид українського народу. Щодня Україна втрачає своїх найкращих синів. Але впевненні, що українські воїни здобудуть ПЕРЕМОГУ! Тож всіляко підтримуємо та допомагаємо наших захисникам!                                               1939-1945 НІКОЛИ ЗНОВУ! 

 Пам'ятаємо заради майбутнього!                                                                 

До Вашої уваги пісня "Темна війна" у виконанні Михайличенко Марини Євгеніївни.


День піхоти святкують 6 травня, оскільки саме в цей день у 1648 році козаки перемогли в битві біля Жовтих Вод. Це перша переможна битва національної визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького. 

 

День установлений 19 квітня 2019 року Президентом України Петром Порошенком з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій.

 

У подіях 2014-2019 років воїни показали, що українська піхота є одніим із найкращих підрозділів піхоти у сучасному світі. Оборонні, наступальні, рейдові операції, які проводила українська піхота, вже зараз вивчаються в кращих військових навчальних закладах світу.

 

Вітаємо всіх піхотинців ЗСУ з Днем піхоти! Повертайтеся додому живими та неушкодженими! Ви всі - наші герої. Україна пишається вами!


День прикордонника

Для кожної країни світу особливим святом є День прикордонника. В Україні ця подія відзначається 30 квітня щороку. Святкування – можливість віддати пошану військовослужбовцям, які охороняють межі держави, а також віддячити прикордонникам, що дістали поранення або загинули при виконанні службових обов’язків.

 

Спочатку святкування Дня прикордонників було призначене Указом Президента у 1992 році на 4 листопада. З 2003 року подію відзначали у травні 23 числа. А вже згодом новим Указом Президента у 2018 році було встановлено нову дату – 30 квітня. Святкування урочисто відбувається кожного року.

 

Дорогі прикордонники, Ваша служба – героїчна праця! Ми вітаємо вас зі святом, бажаємо чистого неба над головою та спокійного горизонту перед поглядом! Із Днем прикордонника вас!


Щороку 26 березня українці відзначають День Національної гвардії України, а гвардійці отримують привітання від близьких, колег та друзів. Професія нацгвардійців складна та надзвичайно відповідальна, особливо під час війни. Ці професіонали захищають важливі державні та військові об'єкти, забезпечують правопорядок, запобігають терористичним атакам та злочинним діям.

Серед нацгвардійців є чимало нагороджених званням Героя України.      

 

 Вітаємо зі святом нацгвардійців та висловлюємо велику подяку всім, хто зараз захищає нашу рідну землю від російської навали. Нехай Господь береже вас, нехай скоріше настане довгоочікувана перемога України! Низький уклін усім ветеранам і вічна пам'ять Героям-нагвардійцям, що віддали життя за Батьківщину.    

 

  Діти, будь ласка, перегляньте це відео, в ньому є розповідь про справжнього Героя, воїна Національної гвардії України, випускника нашої школи Толстого Віктора, який віддав своє життя заради нас з Вами. Пам'ятаємо наших Героїв.


14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.

Діти, перегляньте будь ласка, відео⬇️, аби дізнатися історію цього дня.



24 лютого – 730 днів супротиву та Незламності України.

Українці — найбільші герої, які тільки існують. Опір всього українського народу неможливо описати словами. Безмежна хоробрість, європейська свідомість, надлюдська сила!

Пам’ятаємо про тих, хто загинув під час війни. Допомагаємо та підтримуємо тих, хто продовжує захищати нашу країну. Наша подяка та повага кожному та кожній!

Продовжуємо боротися за нашу свободу та світле майбутнє вільних людей.

Дякуємо всім учням, хто долучився до участі в відео, особлива подяка Кашпар Вікторії за виконання пісня. 

ВИСТОЯЛИ- ПЕРЕМОЖЕМО

Міжнародний день рідної мови. День, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» оголосили на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. В Україні Міжнародний день рідної мови відзначають з 2002 року. 

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної належності людини. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

В цей день учні 6 класу Грушинської філії взяли участь у   пізнавальній мовній  грі «Цікаво про числівник» та  дізналися багато цікавинок про числівник: походження, історію виникнення цієї частини мови, містичні значення «щасливих» та «нещасливих» чисел.Учні 8 класу змагалися на звання найкращого знавця фразеологізмів. Змагання виявилися цікавими ще й тому, що ця тема щороку присутня в НМТ (ЗНО). Переможців було двоє: Ліпінський Ренат та Ткаченко Кирило.  У 7 класі захід був присвячений творчості Ліни Костенко, адже краса її мови, влучність та точність поетичного слова неперевершені. Здобувачі освіти вчилися передавати поезію не тільки словами, інтонацією, а й мімікою, жестами, поставою.

 

 

В Україні 20 лютого вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Саме в ці дні, 10 років тому, під час Революції гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. З 18 по 20 лютого 2014 року на Майдані загинуло 78 осіб, після 20 лютого – ще 20.

11-го лютого 2015 року Указом президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам'ятний день – Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської та національної відваги та самовідданості, сили духу та стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. 

Учні Грушинської філії КЗ "Первомайський ліцей #3 "Успіх" вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні.

Щороку 19 лютого українці відзначають День державного герба України. Наша держава має 3 офіційні символи – Державний Герб, Державний Прапор та Державний Гімн. Саме вони є уособленням українського народу, його культури та звичаїв. Герб будь-якої держави є її найбільш відмітною емблемою. Його зображення має офіційний статус та використовується в печатках, на грошових купюрах та офіційних документах країни. Згідно Конституції Державна Герб України представлений малим та великим гербом. Малий Герб України зображений у вигляді тризубу золотистого кольору, розміщеного на синьому фоні. Така символіка була офіційно затверджена на засіданні Верховної ради 19 лютого 1992 року. Тому саме цей день лютого став Днем Державного Герба України.

16 лютого Україна відзначає День єднання. Його президент України Володимир Зеленський заснував 16 лютого 2022 року на тлі попереджень про можливу війну. 

Для підняття духу і, щоб зменшити психологічний тиск, президент України Володимир Зеленський встановив нове свято, покликане нагадати, що саме в єднанні - наші сила та міць. "Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання", - сказав тоді президент. Так з'явився День єднання. В День єднання всі державні та житлові будівлі по всій країні можуть підняти український прапор. Українці вітають один одного зі святом та приєднуються до святкування різними способами. Наприклад, 16 лютого можна прийти на роботу або на навчання в українській вишиванці або прикріпити до одягу синьо-жовту стрічку.  Перед святом у соціальних мережах вже торік запускали флешмоб. В рамках цього челенджу учасники мали робити фотографії з прапором України та використовувати хештег #UAразом. Учні Первомайського ліцею #3 "Успіх" та  Грушинської філії  прийняли активну участь у флешмобі "Долоньки Єднання", дуже дякую всім хто долучився до цього флешмобу. ВИ ПРОСТО НЕЙМОВІРНІ!!!

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна. Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗС України.

Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами.

Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.

З самого початку війни на сході України тисячі "афганців" та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників.

У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

З 01 по 15 лютого 2024 року  у закладі проходили спортивні онлайн змагання під гаслом  "Українці-сильні люди", в яких взяли участь учні 5-11 класів філії та ліцею. Пропонуємо переглянути хід змагань та дізнатися про переможців у відео!

14 лютого у світі відзначають День святого Валентина, або День всіх закоханих. За легендою, коріння свята ведуть у III століття, коли римський імператор Клавдій забороняв своїм солдатам одружуватись, оскільки вважав, що це робить їх слабкими. Єпископ з італійського міста Терні Валентин таємно вінчав закоханих. Імператор про це дізнався і наказав катувати його. А 14 лютого 269 року Валентина стратили. З тих пір святий мученик Валентин вважається покровителем закоханих.

Сьогодні в Україні вшановують 106-ту річницю пам’яті Героїв Крут 29 січня 2024 р. (відповідно до Указу Президента України від 15.01.2007 р. №15/07 «Про вшанування пам’яті Героїв Крут»).

Події 29 січня 1918 року є нагадуванням того, що невпинна боротьба України проти агресора, яку ми, сучасники, називаємо російсько-українською війною, триває не одне десятиліття, а більше сотні років. Самовіддана, яскрава сторінка протистояння більшовицькому загарбнику в ході Української революції 1917-1921 рр., є одним з перших символів беззаперечного героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність України. Ми цінуємо подвиг кожного і вшановуємо пам'ять героїв, які полягли під Крутами. Пам'ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну. Шануємо наших захисників, що сьогодні відстоюють національну державу.

22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України - свято на честь проголошення першої Незалежності та Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Одне з гасел Дня Соборності – це Схід і Захід разом. Наші захисники, які виборюють наразі незалежність та Соборність, вихідці з різних куточків нашої країни, але єдиним фронтом тримають стрій, чим вчергове доказують що ми, українці, неподільні. Вітаємо  всіх українців із Днем Соборності! Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке символізує те, що ми всі - один народ і жодні кордони не зможуть розділити нас. Завжди пам'ятаємо про це! Все буде Україна 🇺🇦

21 січня Всесвітній день снігу. Його відзначають щорічно в третю неділю січня.

Учні Грушинської філії КЗ "Первомайський ліцей #3 "Успіх" також відзначили це свято. Дякую всім хто знайшов час, зробив фото та прийняв участь у флешмобі присвяченому Всесвітньому Дню снігу.

«Найбільш ввічливим» днем року є 11 січня, оскільки в усьому світі відзначають Всесвітній день «дякую». Цього дня бажано подякувати усім близьким та рідним, тим, хто є поруч із вами та тим, хто вам небайдужий. Учні Грушинської філії долучилися до цього свята та дякували всім своїм близьким, а головне дякували нашим збройним силам України за захист.

Всім доброго вечора, нарешті можемо відзвітувати. Наші різдвяні подарунки вже знаходяться у своїх власників. Сьогодні отримали фото та слова подяки для всіх нас від випускника нашої школи Дмитра Лученцова та його побратимів, бійців танкового батальйона, 92 бригади. 

 Підтримуємо й надалі наших ГЕРОЇВ, НАБЛИЖАЙМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ!!!

ПЕРЕГОРНЕМО КАЛЕНДАР!!!!

Ось і добігає кінця 2023 рік! Яким був 2023 рік? Він був дуже цікавий та різноманітний. Перегорнімо сторінки календаря, та пригадаймо деякі шкільні події онлайн. Нажаль 2023 приніс і дуже сумні події в нашу шкільну родину. Нехай наступний рік стане кращим, ніж попередній. Нехай він принесе нам більше добрих новин, віру в хороше майбутнє, сімейне щастя! Бажаю, щоб 2024 ще більше  згуртував усіх нас навколо наближення перемоги України! Низько вклоняюся нашим ГЕРОЯМ ЗАХИСНИКАМ, тільки завдяки їх героїзму та витримці ми можемо відзначити це свято. З НОВИМ 2024 РОКОМ!!!

Різдво - улюблене зимове свято багатьох українців, свято радості і дива. У цей чудовий день всі віруючі моляться Богу про заповітні бажання, оскільки вірять, що він обов'язково прислухається до молитов. Не важливо, як ви відзначите прийдешнє Різдво - з подарунками і накритим столом, або лише з молитвою. Головне - щиро вірити, що наші висловлені в молитвах прохання здійсняться. А у всіх українців зараз спільне бажання. Учні Грушинської філії вітають всіх з Різдвом! Дякуємо всім хто долучився до участі у відео, окрема подяка Бондаренко Альвіні, Суржик Анні, Кашпар Вікторії та родині Михайліченко- Олександрі, Максиму, та їх мамі Марині Євгеніївні за  пісню.

ТРАДИЦІЇ ДОБРИХ СПРАВ
Творити добрі справи — це приємно

І корисно для себе та для всіх.

Бо відчуваєш і тепло взаємне,

Та гарний настрій, і веселий сміх. Учні Грушинської філії доєдналися до конкурсу відео робіт "Традиції добрих справ" від Національного банку України, та розповіли про свої добрі справи.  Приємно чути про всі Ваші добрі справи, особливо приємно коли ці справи на допомогу та підтримку наших військових. ДЯКУЄМО Вам, діти, за ваші добрі справи.

ПОСВЯТА В КОЗАЧАТА

Українські козаки – славетні лицарі, мужні воїни. Вони залишили вагомий слід в нашій історії, з ними пов’язано і багато цікавих легенд, переказів. А ми нащадки цих славетних воїнів. Найурочистіший момент це посвята в козачата. 12 грудня учні Грушинської філії прийняли участь в такій посвяті в козачата, який проходив в Будинку дитячої та юнацької творчості. До Вашої уваги відеозвіт. 🤗 Дякуємо всім дітям хто долучився до заходу.

6 грудня Україна відзначає День Збройних сил України. Це свято, яке об'єднує всіх українців, незалежно від їхнього віку, статі чи політичних поглядів.

У цей день ми висловлюємо свою вдячність захисникам і захисницям України, які щодня ризикують своїм життям, щоб захистити нашу країну від ворогів. 

Учні Грушинської філії КЗ "Первомайський ліцей #3 "Успіх" від усієї душі бажають нашим мужнім збройним силам, міцних сил і незламної віри, сміливих ідей і добрих надій, впевнених планів та обов’язкової удачі, незгасимого оптимізму і відмінного виконання всіх поставлених завдань.

Хочемо подякувати всім учням, які долучилися до створення даного відео, окрема подяка Кашпар Вікторії за виконання пісні та танцю, та родині Михайличенко Максиму за танець, а його мамі Марині Євгеніївні за виконання пісні.

А ось і Святий Миколай не забарився. З привітаннями до нас завітав!🎆

Хай Миколай у вишиванці

Розбудить подарунком вранці

І принесе у Ваші хати

Добробут, радості багато.

Розбудить приспані надії,

Зернятко щастя хай посіє.

Зігріє гумором, любов'ю,

І принесе усім здоров'я!

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів. Свято було засноване Генеральною Асамблеєю ООН в 1985 році. Волонтери - це добровольці, які без будь-якої нагороди трудяться на благо суспільства і батьківщини.

В Україні волонтерський рух зародився у 90-их роках, а розцвів у 2014 році під час початку війни з Росією. Це свято особливо важливе для України у 2022 році. Саме волонтери допомагають українським військовим, збирають для них ліки, обладнання та амуніцію, постачають на фронт їжу та буржуйки. Без волонтерської праці армії було б набагато важче. 

Щороку 1 грудня у світі відзначають День боротьби зі СНІДом. Його ВООЗ ініціював Щороку 1 грудня у світі відзначають День боротьби зі СНІДом. Його ВООЗ ініціював 35 років тому, щоб привернути увагу суспільства до проблем людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. За даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України щодня в нашій країні реєструють близько трьох десятків випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію та до десяти – на СНІД. Станом на 1 липня 2023 під медичним наглядом перебувало 158 308 людей з вірусом імунодефіциту.35 років тому, щоб привернути увагу суспільства до проблем людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. За даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України щодня в нашій країні реєструють близько трьох десятків випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію та до десяти – на СНІД. Станом на 1 липня 2023 під медичним наглядом перебувало 158 308 людей з вірусом імунодефіциту.

Змагання зі стрибкових вправ серед учнів 1-11 класів "Раз -стрибок, два - стрибок"

90-ті роковини  Голодомору 1932-1933 років

25 листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду українського народу, та масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. В цей день учні Грушинської філії доєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам'яті на вікні». Дякуємо всім учням за участь в акції, особлива подяка Покойній Софії за декламування вірша. Сьогодні ввечері запалимо свічу пам'яті та вшануймо  безвинно загиблих…

Булінг це не про нас!!!

Що таке булінг? Які бувають види булінгу?  Учні Грушинської філії розбиралися в видах булінгу та створили відео про це. Дякуємо всім учням, які взяли участь в створенні даного відео, особлива подяка Подрез Власу, який на відмінно  справився з головною роллю та достойно витримав наші "знущання". Булінг це не про нас!!!

Вічна пам'ять і вічна  Слава Герою !

Схиляємо голову перед нашим загиблим учнем Віктором Толстим.

Важко втрачати наших воїнів.

Особливо таких молодих, життя яких ще тільки почалося.

Віктор мав би ще вчитися та працювати, кохати та народжувати дітей.

Але вороги вирішили інакше.

Вони забрали юне життя.

І не дали можливості реалізувати себе, продовжити свій рід, прожити довге щасливе життя.

Вічна пам'ять Віктору,  поки ми пам'ятаємо про полеглих, поки вони і живуть серед нас. Слава Герою !


День Вишиванки у Грушинській філії

І в день буяння весняного цвіту

Вдягають вишиванки всі дорослі й діти,

Щоб предкам данину віддати,

Щоби красу національну передати,

Щоб вишиванки День відсвяткувати,

Щоб єдність нашу світу показати,

Які ми унікальні, неповторні,  

Які ми самобутні та соборні, 

Що ми цінуємо все українське, рідне і СВОЄ,

Що ми, українці, в світі-таки Є!

Учні Грушинської філії  взяли активну участь в флешмобі # «Вишиванка – броня українців».

     17 травня 2023 року в рамках першого  етапу  щорічного Тижня безпеки дорожнього руху “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану” у філії  бів проведений Єдиний  урок з безпеки дорожнього руху, під час якого учні   повторили  правила дорожнього руху; вчились користуватися цими правилами в різних умовах, зокрема в умовах воєнного стану; розуміти дорожні знаки; формували звичку не порушувати правила дорожнього руху; відповідально ставитись до власного життя та життя навколишніх людей.

      Учні переглянули урок  «Безпечна дорога додому»: обов’язки і права пішоходів та пасажирів від  національного проєкту «Безпечна країна», відеоуроки про правила поведінки пішоходів та водіїв: «Увага телефон!» та  «Пристібни пасок безпеки», розгадували загадки, грали в онлайн ігри на інтерактивному аркуші "Безпека дорожнього руху", проходили вікторини.